Piiblilugu A-2-7 – Ujuv loomaaed

Jumala perekonna liikmed töötavad üheskoos.

Lastele 14. mai 2020

Sõnum: Jumala perekonna liikmed töötavad üheskoos.

Meelespeetav salm: Tegutsege usu nimel koos, meeskonnana. Filiplastele 1:27, otsetõlkena Rahvusvahelisest Lastepiiblist (ICB).

Hei poisid ja tüdrukud. Kas sulle meeldib loomaaias käia? Oled sa kunagi näinud, kuidas loomi toidetakse või nende puure puhastatakse? Noal ja tema perekonnal oli väga palju tööd selles ujuvas loomaaias, mis neil oli.

Laev oli viimaks valmis saanud. Kuigi ehitus oli lõppenud, tuli siiski palju vaeva näha. Lisaks Noa perekonnale pidi laevas olema veel palju asukaid. “Võta enesele kõigist puhtaist loomadest seitse paari, isane ja emane; ja loomadest, kes puhtad ei ole, kaks – isane ja emane.” (1. Moosese 7:2)

Kõigist elavatest puhastest loomadest pidi laeva tulema seitse emast ja seitse isast. Ja iga linnu- ja loomaliik, iga putukas, madu ja ämblik pidi ellu jääma ning nad pidid tulema laeva.

Noa pidi varuma ka toitu endale ja oma perele. Ka loomad vajasid toitu. Inimesed ja loomad pidid laevas olema pikka aega. Ja nii hakkas Noa koos oma perekonnaga varusid koguma. Nad täitsid laeva heinaga ja varusid vilja. Nad pakkisid kapid ja laoruumid.

Varsti oli laev loomade jaoks valmis. Ja kõik läks nii, nagu Jumal ütles. Loomad tulid Noa juurde. Kõndisid, hüppasid, roomasid ja liuglesid kahekaupa. See pidi olema alles üks eriline paraad! Nähtamatu käsi juhtis loomad laeva. Seal panid Noa ja tema perekond nad õigetesse kohtadesse ning varsti olid nad valmis eesootavateks pikkadeks päevadeks.

Ja nüüd oli Noal uus ülesanne. Kui loomad laeva tulid, sai temast ülemloomaaiapidaja. Pikki kuid pidid Noa ja tema pereliikmed hoolitsema nende loomade eest. See oli alles ülesanne! Isegi ühe-kahe looma eest hoolitsemine on mõnikord raske, kuid kujuta ette, kuidas oleks hoolitseda sadade loomade eest. Hoone, mis on suurem, kui jalgpalliväljak ja kolmekorruseline oli täis loomi! Nad kõik vajasid toitu ja vett. Ja nende elukohad pidid olema puhtad.

See ei olnud Noale ja tema perele mingi lõbureis! Nad tegid pikki tunde rasket tööd loomade eest hoolitsemisel. Ja nad töötasid üheskoos, et hoolitseda oma ujuva kodu eest ja nende loomade eest, kelle Jumal oli nende hoolde andnud.

Jumal tahab ikka veel, et me töötaksime usklikena üheskoos. Meie kodud, koolid ja kirikud vajavad hoolt ka täna. Mõned pereliikmed vajavad erilist abi. On palju töid, mida teha tuleb. Ja Jumal kutsub neid, kes teda armastavad, tööd tegema. Akende pesemine, põrandate pühkimine ja nõudepesemine ei tundu alati kõige põnevam töö. Noa perekond ilmselt ei arvanud ka, et sõnniku kühveldamine ja heinavedamine oleks olnud väga lõbusad. Kuid ka need tööd oli osa Jumala tööst. Ja nad tegid seda üheskoos. Koos tegutsemine on sageli lihtsam, kui üksi rabamine.

Me näitame oma armastust Jumala vastu siis, kui me teeme rõõmsalt ära ülesanded, mida meile on antud. Tegutseme üheskoos, et teha Tema tööd.