Piiblilugu A-2-4 - "Jeesus elab"

Me teenime Jumalat, kui räägime teistele, et Jeesus on üles tõusnud.

Lastele 25. apr. 2020

Sõnum: Me teenime Jumalat, kui räägime teistele, et Jeesus on üles tõusnud.

Meelespeetav salm: Ja Jeesus ütles neile: „Minge kõike maailma, kuulutage evangeeliumi kogu loodule!” (Markuse 16:15)

Kas sa oled kunagi tahtnud mõnda uudist kellegi teisega nii väga jagada, et ei suuda oodata, kui see võimalus tuleb? Maarja Magdaleena oli üks esimesi, kes sai teada, et Jeesus on üles tõusnud. Ja ta ei suutnud oodata, et seda maailmaga jagada!

Oli pühapäev peale kõige raskemat hingamispäeva jüngrite elus. Jeesus oli surnud vaid mõni tund enne reedeõhtust päikeseloojangut.

Tema kurvad ja segaduses jüngrid olid võtnud tema surnukeha ja matnud ta kiiresti Arimaatia Joosepile kuuluvasse hauda. Siis kiirustasid nad koju, et hingamispäeva pidada.

Naised, kes olid ka risti juures olnud, tahtsid Jeesust teenida tema surnukeha eest hoolitsedes. Nad olid läinud ja vaadanud, kuhu hauda ta pannakse. Siis nägid nad, et suur kivi veeretati haua ette, et seda sulgeda. Ka naised puhkasid hingamispäeval. Kuid pühapäeva hommikul, päikesetõusul, kiirustasid nad haua juurde. Neil olid kaasas ka lõhnarohud, et Jeesuse surnukeha võida.

Kes küll selle kivi haua eest ära veeretaks? mõtlesid nad haua poole minnes. Nad ei teadnud, et ingel oli juba haua juures olnud. Ta oli kivi haua eest ära veeretanud nii, et maa värises. Ja ta oli Jumala Isa nimel kutsunud Jeesuse taas ellu.

Naised kartsid natukene, kui nad nägid avatud hauda. Kuid siiski piilusid nad sisse. Taeva auhiilguses särav ingel rääkis nendega: “Ärge kartke!” ütles ingel. “Ma tean, et te otsite Jeesust, kuid teda ei ole siin. Ta tõusis surnust ellu just nii, nagu ta seda ütles. Minge kiiresti ja öelge tema jüngritele: “Jeesus läheb Galileasse ning seal saate teda näha.”

Kas sa suudad mõelda, milline oli naiste ehmatus? Pärast kõike seda, mis viimastel päevadel oli juhtunud, ei teadnud nad, mida mõelda. Piibel ütleb, et nad läksid kartuse ja suure rõõmuga teistele seda ütlema.

Kas sa usud, et nad pillasid oma lõhnarohud maha? Kas sa usud, et nad jooksid tagasi linna nii kiiresti, kui vähegi jalad võtsid? Kas sa usud, et nad olid täidetud uue jõuga? Muidugi! Kas sa usud, et nad olid innustunud ja entusiastlikud? Kahtlemata! Mitte miski ei saanud neid takistada! Nad pidid jagama häid uudiseid! Jeesus oli surnud, kuid nüüd ta elab!

Meil on au jagada sedasama sõnumit tänase maailmaga. Enne kui Jeesus siit maa pealt lahkus, et tagasi taevasse minna, ütles ta oma jüngritele: “Minge siis, tehke jüngriteks kõik rahvad, ristides neid Isa ja Poja ja Püha Vaimu nimesse.” (Matteuse 28:20)

Kas sina oled valmis jagama kogu maailmaga head uudist Jeesusest?