24. päev - Mürr

Jeesuse sünnilugu 29. nov. 2021

“Ja majja sisse astudes nägid nad last koos Maarja, tema emaga, ja kummardasid teda tema ette maha heites, avasid oma aarded ning andsid talle kinke: kulda, viirukit ja mürri.” (Matteuse 2:11)

Eile ja üleeile rääkisime sellest, kuidas targad tõid Jeesusele kolm kingitust. Jah! Kuld ja viiruk. Täna räägime mürrist.

Mürri saab ka puudest nagu viirukitki ning see lõhnab meeldivalt. Millised on sinu lemmiklõhnad? Mürri kasutati ülempreestrite ja kuningate võidmisel ja seepärast targad seda Jeesusele tõidki. Jeesus oli ju kuningate Kuningas. Ma usun, et Maarjal ja Joosepil oli hea meel, kui nad said need kingitused idamaa tarkadelt. Kuid nad olid veel rõõmsamad seetõttu, et Jumal oli valinud neid olema Jeesuse maapealsed vanemad.

Tegevus:

Nüüd värvime viimase kivi. Mürr on pruunikasoranž. Värvi kivi seda värvi nagu mürr. Ja kui sa seda värvid, mõtle neile kingitustele, mida Jumal on sulle andnud. Näiteks perekond ja toit laual. Kas oskad veel midagi mõelda?

Vahendid: Kivid, pintslid, oranž ja pruun värv. (Ja võid kasutada ka vana ajalehte, et värvimistöö midagi ära ei määriks.)